Vítejte na stránkách Japonské komory obchodu a průmyslu v České republice

Ze statistik Jetro, v České republice působí 254 japonských firem (103 výrobních, 148 nevýrobních, 3 výzkumných ústavů atd.), které sem přilákala krása této země, kvalifikovaná pracovní síla, dobrá dostupnost evropského trhu a rozvinutá infrastruktura.

Přímé investice z Japonska díky přítomnosti těchto firem dosahují celkové částky 122 miliard Kč. Objem investic připadající na jednoho japonského pracovníka je ve srovnání s ostatními státy investujícími v ČR nejvyšší. Japonské firmy v ČR přitom vytvářejí okolo 47 tisíc pracovních míst. Výrobky (automobily, televize, elektrické spotřebiče, různé součástky apod.) vyrobené v ČR japonskými firmami se vyvážejí převážně do dalších evropských zemí, ale také mimo Evropu. Japonské firmy se tímto v ČR dále rozvíjejí a zároveň přispívají k místní ekonomice.

Členy Japonské komory obchodu a průmyslu v ČR jsou japonské firmy působící v ČR. Komora se věnuje mnohostranné podpoře hladkého fungování aktivit svých členů. Povzbuzuje ekonomickou spolupráci mezi Japonskem a ČR a rozvíjí oboustranné přátelské vztahy.

V současné době má komora 160 členů, kterým poskytuje pomoc v jejich profesní činnosti. Mimo jiné svolává během kalendářního roku osm pravidelných schůzí, organizuje exkurze do českých firem a věnuje se podpoře vzájemného pochopení a spolupráce mezi Japonskem a Českou republikou.

Nabídky práce od členských firem

AMCON Europe s.r.o.

20.12.2017 15:16 (ID: 6390)

Kontaktní osoba: Jan Doležal E-mail: jan.dolezal@amcon-eu.com Telefon: +420 211 150 120 URL: www.amcon-eu.com Náplň práce: Job Description: Your main responsibilities will be: Leading the sales team – leading and coaching an international team of 5 salespersons Account management – providing excellent customer care, after sales and technical support to existing and new prospective clients Professionally representing and promoting Company ethos Požadavky: Requirements: Key skills: Great leadership skill and proven experience in leading a sales team Several years of sales experience in non-FMCG sector, preferably technical sales Excellent communication skill Fluent level of English and advanced or fluent Czech language Driver’s license and active car driver Solid understanding of machinery and technical drawings Person open to travelling for overseas business trips Excellent attention to detail Jazykové dovednosti: Fluent Czech and Fluent English Místo práce: Za Tratí 207, Chrášťany, Praha-zapad Národnost: not specified Pracovní povolení v ČR: požadováno

Aisin Europe Manufacturing Czech

12.10.2017 10:50 (ID: 6001)

Kontaktní osoba: Radka Weidner E-mail: r.weidner@aisin.co.cz Náplň práce: Hledáme absolventa technického oboru, který by měl zájem studovat za naší podpory v Japonsku na technickém oboru a po roce po návratu do CZ by u nás byl zaměstnán na technické pozici. Jsme japonská automobilová společnost a hledáme odborníky s technickým zaměřením a se znalostí japonského jazyka. Požadavky: Absolvent technického oboru se znalostí japonského jazyka. Jazykové dovednosti: japonština, angličtina,čeština Místo práce: Písek Národnost: nezáleží Mzda: dle domluvy

Často kladené dotazy

1) Chtěli bychom získat seznam členů Japonské komory obchodu a průmyslu v ČR. Je k dispozici veřejnosti?

⇒ Seznam členů komory je určen výhradně jejím členům. Nešíříme jej ani neprodáváme.

2) Zajímáme se o spolupráci s japonskou firmou. Poskytuje komora asistenci při navazování spolupráce?

⇒ Svůj dotaz ohledně konkrétní spolupráce nám můžete zaslat e-mailem na níže uvedenou adresu. Neneseme však žádnou odpovědnost za zprostředkování, ani za výsledky sjednání případné spolupráce. V obyčejném nákupu či prodeji zboží nemůžeme být nápomocni.

3) Jak se stát členem Japonské komory obchodu a průmyslu v ČR?

⇒ Členy přijímáme kdykoliv. Členem se může stát japonská firma nebo firma, kterou komora shledá jako přínosnou pro svou činnost a mezi jejímiž zaměstnanci je osoba schopná komunikovat v japonštině.

4) Jaký je členský příspěvek?

⇒ Roční členský příspěvek v současné době činí 25 tisíc Kč (aktuální částku je třeba si ověřit)

5) Poskytuje komora charitativní příspěvky?

⇒ Japonská komora obchodu a průmyslu v ČR neposkytuje žádné charitativní příspěvky.

6) Můžeme členům komory nabídnout vstupenky na koncert či jinou kulturní událost?

⇒ Ne, komora nemůže zprostředkovat nákup vstupenek na koncerty ani na jiné kulturní akce.

7) Zajímá nás japonská kultura.Nabízí komora nějaké informační služby v oblasti kultury?

⇒ Kulturní aktivity přesahují rámec činnosti komory. Obraťte se prosím na Informační a kulturní centrum Velvyslanectví Japonska v ČR nebo na Česko-japonskou společnost.